Jak wybrać wymarzone porcelanowe filiżanki?

kawa mielona

Kawa czy herbata w pięknej filiżance smakują lepiej i pozwalają poczuć się wyjątkowo. Odpowiednia oprawa ma ogromny wpływ na smak napoju i na samopoczucie – wie to każdy doświadczony barista czy mistrz kuchni. Dlatego warto zadbać o elegancką, ponadczasową zastawę, której nieodłącznym elementem są filiżanki. Jak wybrać te najlepsze dla siebie? Gdzie szukać pięknych i starannie wykonanych?

Jakie porcelanowe filiżanki kupić?

Wybierając filiżanki, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Po pierwsze, istotny jest rozmiar – w sklepach dostępne są filiżanki do espresso, filiżanki klasyczne na americano czy herbatę oraz duże filiżanki dla tych, którzy uwielbiają w jesienne wieczory dawkować sobie duże dawki ulubionego napoju. W domu warto mieć wszystkie rodzaje. Druga kwestia to materiał. Najlepsza będzie wysokiej jakości porcelana – nie tylko piękna, ale i bardzo trwała, szlachetna. Trzecia sprawa to estetyka – warto wybierać starannie wykonane, dopracowane pod względem detali produkty. Porcelanowe filiżanki występują w wielu różnych wzorach i kolorach, więc każdy znajdzie taką, która go zachwyci swoim niebanalnym stylem.

Gdzie szukać oryginalnych filiżanek z porcelany?

Filiżanki do espresso Bokono i klasyczne oferuje niemal każdy sklep z akcesoriami do kuchni. Ciekawymi propozycjami mogą pochwalić się zwłaszcza małe butiki czy sklepy internetowe. Oryginalne filiżanki z porcelany można znaleźć również na różnego typu targach rękodzieła.
Najważniejsze to podczas zakupu upewnić się, że filiżanka sprawia wrażenie solidnej i ładnie wykonanej. Powinna być mocna, ale dość lekka, wyposażona w wygodne, gwarantujące stabilność uszko. Większość filiżanek sprzedawana jest w komplecie ze spodeczkiem, który pozwala wygodniej przenosić gorący napój, a także sprawia, że komplet prezentuje się bardziej stylowo i dostojnie.